SEARCH AND PRESS ENTER

QUEEN BIANCA (2020)

Albert Edelfelt’in bir eserinden esinlendiğim adıyla QUEEN BIANCA, benim gözümden dramatik bir film afişine konu oluyor.


QUEEN BIANCA by Albert Edelfelt
The beloved Queen Bianca stemmed from Albert Edelfelt’s longstanding dream of illustrating Finnish history. History painting was long considered the most esteemed artistic genre, and leading figures in the Finnish art world were encouraging up-and-coming artists to take on historical subjects. This work is based on a tale by Zacharias Topelius. The painting depicts a historical person, Queen Bianca, who was the spouse of Swedish King Magnus Eriksson and who arranged a marriage between her son Haakon (here sitting on her lap) and Princess Margareta of Denmark. This resulted in a union between Sweden and Denmark that lasted from 1397 to 1453.
Kaynak / Source: Google Arts & Culture.

FREE GIRL (2020)

Her kadının olması gerektiği özgürdür ve özgür yaşamalıdır. FREE GIRL afişi keyif aldığım değerli çalışmalarımdan birtanesidir.

“Yeryüzünde gördüğümüz her şey, kadının eseridir.”
Mustafa Kemal Atatürk

DIE TOMORROW (2020)

Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez yüzü olan Jason Statham’ın bulunduğu DIE TOMORROW adlı poster çalışmamız.

Not: Resmi bir film afişi değildir.

Covid-19 (2020)

Bu üzücü Covid-19 karantina günlerinde, evde kaldığım sürede can sıkıntısından uğraştığım bir adet karantina film afiş tasarımı.

BE FREE (2020)

Keyifli bir film olsa da izlesek diyenlerden farklı olarak, şöyle keyifli bir film afişi olsa nasıl olurdu derken keyifli bir “be free” çalışması ortaya çıktı.

300 (2019)

İnsanın arkadaşı fotoğrafçı ve Murat Palaz olursa onun için bir tasarım yapmak kaçınılmaz olacağını biliyoruzdur. Bende bu yetkimi kullanarak Murat için bir adet “300” afişi çalıştım =)

Fotoğraf: Murat Palaz

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları (2010)

Asla izlemekten sıkılmayacağım ve tasarımları için heyecanla yeni projeler açacayım Harry Potter için bir afiş çalışması.

SLIGHT (2019)

Hep bilim kurgu filmleri için çalışmalar yapıyor olma istediği en sonunda adıyla şanıyla bir adet “SLIGHT” film afişi tasarlamama neden oldu =)

Bu projede 3D obje olarak sinek arkadaşımız kullanılmıştır. Görsel üzerindeki alev efektleri ile de şu sevimli olan arkadaşımız bir canavara dönüşmüş oldu.

Hangover (2011)

Şu efsane komedi filmine bir dokunuş yapmadan geçemiyorum. Elimden geldiği kadar durumları dağılan bu sevimli film için bir afiş çalışması hazırladım.

All rights reserved ® Görkem Dereli 2021. Copyright All Graphics GRKM DRL Company © 2021